دانشجویان فیزیک ارومیه tag:http://urmiastudent.mihanblog.com 2020-04-06T23:38:41+01:00 mihanblog.com خرم آن نغمه که ... 2017-02-18T19:25:30+01:00 2017-02-18T19:25:30+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/536 محمد همتی غاز ثبت‌نام مجدد آزمون #ارشد ۹۶ مشاور عالی سازمان سنجش:داوطلبان از اول تا سوم اسفندماه ۹۵ فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام مجدد در آزمون کارشناسی ارشد و یا ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند. غاز ثبت‌نام مجدد آزمون #ارشد ۹۶ 

مشاور عالی سازمان سنجش:
داوطلبان از اول تا سوم اسفندماه ۹۵ فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام مجدد در آزمون کارشناسی ارشد و یا ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.
]]>
تبریک و تسلیت 2015-06-02T17:35:43+01:00 2015-06-02T17:35:43+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/535 محمد همتی کسب رتبه 271 توسط آقای آقایی را که دوست و دشمن رو انگشت به دهن گذاشت صمیمانه تبریک و تسلیت می گویم کسب رتبه 271 توسط آقای آقایی را که دوست و دشمن رو انگشت به دهن گذاشت صمیمانه تبریک و تسلیت می گویم

]]>
آیا "کوانتوم" و "ادراک فرا حسی" با هم ارتباط دارند ؟ 2014-11-01T21:09:05+01:00 2014-11-01T21:09:05+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/534 محمد همتی پژوهش در مکانیک کوانتومی فرایندهایی فیزیکی را آشکار ساخته است که برخی را معتقد کرده آنها دارای شباهتهایی باور نکردی با موارد ادعایی همانند شعور داشتن ذرات، ادراکهای فرا حسی (ESP)، شفا دادن مرموز و … هستند. این حرف های بیهوه ناشی از فقدان تفکر صحیح است، یا تفکر آرزومندانه، یا سو تفاهمی عمدی یا سهوی یا احتمالا مخلوطی از علل ذکر شده که باعث شده چنین نتیجه گیری شود که شاید توضیحی منطقی وجود ندارد و در عوض چنین حالت های فرا طبیعی پدید می آیند.به گزارش بیگ بنگ، مکانیک کوانتومی نظریه ای فیزیکی برای توض پژوهش در مکانیک کوانتومی فرایندهایی فیزیکی را آشکار ساخته است که برخی را معتقد کرده آنها دارای شباهتهایی باور نکردی با موارد ادعایی همانند شعور داشتن ذرات، ادراکهای فرا حسی (ESP)، شفا دادن مرموز و … هستند. این حرف های بیهوه ناشی از فقدان تفکر صحیح است، یا تفکر آرزومندانه، یا سو تفاهمی عمدی یا سهوی یا احتمالا مخلوطی از علل ذکر شده که باعث شده چنین نتیجه گیری شود که شاید توضیحی منطقی وجود ندارد و در عوض چنین حالت های فرا طبیعی پدید می آیند.

به گزارش بیگ بنگ، مکانیک کوانتومی نظریه ای فیزیکی برای توضیح رفتار مولکول ها، اتم ها و ذرات زیراتمی است، این نظریه با ریاضیاتی به محکمی نظریاتی که توسط گالیله و نیوتن ارائه شده میباشد که جهان را به دقت تشریح می کند. به همین دلیل است که ما می توانیم پاسخ مغناطیسی الکترون را با دقتی صریح بدست آوریم. همانطور که خواهیم فهمید نظریه کوانتوم توضیحی از طبیعت می دهد که پیش بینی های دقیق و قدرت فوق العاده ای دارد و این نظریه بازه ی وسیعی از پدیده ها از چیپ های سیلیکونی، دستاوردهای الکترونیکی همانند کامپیوتر تا ستارگان و … را در بر می گیرد.

]]>
تجربیات حیاتی و ظریف در فیزیک دانشگاه ارومیه 2014-06-01T12:07:26+01:00 2014-06-01T12:07:26+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/533 محمد همتی دوستان با عرض سلام     اگه شما هم موافق باشین یه مجموعه ای درست کنیم از تجربیات خودمون از روز ثبت نام تا همین حالا در همه موارد بعد ترم بعد به صورت pdf بزاریم واسه ورودی های فیزیک تا استفاده کننواسه راحت شدن جمع بندی اگه مرتب بنویسید بهتر می شهمثلا اول کدوم خوابگاه خودگردان بهترِ بعد روش خوندن درس ها به صورت موردی بعد انتخاب هم اتاقی و ...      اگه شما هم موافق باشین یه مجموعه ای درست کنیم از تجربیات خودمون از روز ثبت نام تا همین حالا در همه موارد بعد ترم بعد به صورت pdf بزاریم واسه ورودی های فیزیک تا استفاده کنن

واسه راحت شدن جمع بندی اگه مرتب بنویسید بهتر می شه
مثلا اول کدوم خوابگاه خودگردان بهترِ بعد روش خوندن درس ها به صورت موردی بعد انتخاب هم اتاقی و ...

]]>
ندایی ازگور تو را به خویش می خواند 2014-05-12T13:48:13+01:00 2014-05-12T13:48:13+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/530 محمد همتی تمام اردی بهشت ها خزان می شود تا تو خرداد را بیاوریسرمست می شود بهاراز عطر گیسوان توکه بوی بهشت را منتشر می کندنزهتگه لحظه های ابدیای جاودانه ترین خواهش بی منت                                                                                             &nbs تمام اردی بهشت ها خزان می شود 
تا تو خرداد را بیاوری
سرمست می شود بهار
از عطر گیسوان تو
که بوی بهشت را منتشر می کند
نزهتگه لحظه های ابدی
ای جاودانه ترین خواهش بی منت
                                                                                              
                                                                                                    - مهدی شهرزاد
]]>
سال نو مبارک 2014-03-23T13:39:18+01:00 2014-03-23T13:39:18+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/529 محمد همتی سال نو شما مبارک هر سالتون پیروزصد سال به این سال هادر ایام نوروز از  کلا قرمزی غافل نشین شبکه دو ساعت 6:45 تکرار ساعت 14من ا... توفیق سال نو شما مبارک

هر سالتون پیروز

صد سال به این سال ها

در ایام نوروز از  کلا قرمزی غافل نشین شبکه دو ساعت 6:45 تکرار ساعت 14
من ا... توفیق
]]>
اندر احوالات 2014-03-03T19:41:00+01:00 2014-03-03T19:41:00+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/528 محمد همتی     عجب که بهار انگار به ارومیه هم می رسد.  این برودت و آشفتگی آب و هوا که فرنگ رفته ها گفته اند به لندن شباهت دارد، طاقت ما را طاق کرده یا به قول امروز ِ روز آمپر ما را زده بالا و این حشرات موزوی مزاج هم که تصدق صدای ظریف بال های کژ شان بشم به وقت عربستان ظاهر شدند و هی با شعار "با یه گل بهار نمی شه" به تولید دور هم دست زده اند و در محیط محترم خوابگاه احساس می شود که ما موجودات موزی شان هستیم .    این گروه زیست که من در ابتدا بر این باور بودم که مهمان دار ترب     عجب که بهار انگار به ارومیه هم می رسد.  این برودت و آشفتگی آب و هوا که فرنگ رفته ها گفته اند به لندن شباهت دارد، طاقت ما را طاق کرده یا به قول امروز ِ روز آمپر ما را زده بالا و این حشرات موزوی مزاج هم که تصدق صدای ظریف بال های کژ شان بشم به وقت عربستان ظاهر شدند و هی با شعار "با یه گل بهار نمی شه" به تولید دور هم دست زده اند و در محیط محترم خوابگاه احساس می شود که ما موجودات موزی شان هستیم .
    این گروه زیست که من در ابتدا بر این باور بودم که مهمان دار تربیت می کند (از آن هایی که همیشه آماده اند). این روز ها باز آن طویله ی گیاهی -حیوانی شان دارد کولاک می کند و طیف عظیم سفِ سلف روندگان رو مست و خراب می کند. این بنده حقیر بار ها گفته ام اگر این بوها نبود من می رفتم در این رشته و تا به حال برای سرطان واکسن عرضه کرده بودم البته ممکن است به ذهن کوته بین شما برسد که سرطان عامل ویروسی ندارد اما من باید به شما بگویم که شما بهتر است در حوضه تخصص تان که هنوز در آن تخصص نگرفته اید حرف بزنید و زیست شناسی را به من و سفید پوشان گروه زیستِ گیاهی بسپارید و شما نمی دانید و من می دانم که این سفید پوشان اگر لباس سفید شان را در هنگام خارج شدن از آزمایشگاه بیرون آورند و از چوب لباسی آویزان کنند و سپس به سلف یا به بوفه سر بزنند ممکن است که اتفاق خیلی خوف ناکی بیفتد که در ادامه تبیین می کنم. شاید در ابتدا فکر کنید این جنس مذکر نمای گروه محترم زیست از تنبلی شان لباس از تن نمی کنند و با روپوش سفید می گردند در حالی که از این نکته نباید غافل شد که یک پسر هر چقدر هم که اینچِ حوصله اش زیاد باشد باز کاری نمی کند که موجبات فیلم شدگی اش فراهم شود، اما در مورد جنس های مونث، این بانو های محترم به پوشش خود اهمیت وافی می دهند و حاضر نمی شوند لباس همسان با هم کلاسی شان بپوشند (گرچه تنی چند از دُفوف شیمی روپوش فیت، سایز در حد لاتکس می پوشند که منِ بنده از ایشان راضی هستم). پس یک فخر فروشی در این رفتار مستتر است که ما را در عجب می گذارد.
    این گروه مظلوم ریاضی که یک ربع آن ها نابغه علوم رایانه هستند و تنها دانشجویان دانشکده اند که اگر سواره باشند و ببینند یک دانشجوی بدبخت ِ فلک زده سالانهِ سالانهِ به سمت سلف می رود همانند این جانب، او را می رسانند هر چند سر پیچ ها با کلاچ دور بزنند. من که از این گروه به جز یک استادشان راضی هستم و امید وارم خداوند هم راضی باشد. 
    این گروه نامرئی زمین ششناسی خودشان را از پشت به دانشکده علوم چسبانده اند و بدون هیچ سر و صدایی فارغ التحصیل می شوند و می روند. خوب است  بعضی موقع ها که از زندگی سیر شدید و نفس تان در چند مرحله بیرون می آید به این گروه سری زده و به تماشای کوه و کمر بنشینید تا روحتان خنک شود.
    اما گروه بی حیا و از خود راضی و همه چی دان خودمان که فقط کافی است به یکی مان بگویند الف تا ما پرده ای از روی مجهولات نمانده باشد که ندریم و خودمان را ماچ نکنیم. یک زمانی قبل از دامیّان همه چیز دسته ما بود و هیچ کس راضی نبود، حالا حداقل خودشان راضی اند. اگر قرار بر رآی گیری باشد ما از نصف دانشگاه بیش تریم البته به لطف ریاست خودمان در سال های دور و نزدیک. همیشه به خاطر جانفشانی های اساتید و دانشجویان دکتری مان در سایر دانشکده ها از انزجار و تنفر خاصی از طرف سایر دانشجویان برخورداریم و ته دلمان غش می رود و هنگامی که دردِ دل میکنند که فلانی یه سه و نیم ثیت کرد زیر پوستی نیش خند می زنیم که این هم فقط از شوخ طبعیِ ما سرچشمه می گیرد. باشد که رستگار شویم.

ژاندر شناسی علوم 1393
من ا.. توفیق
]]>
آیا دنیای ما واقعی است؟ 2014-02-12T07:49:08+01:00 2014-02-12T07:49:08+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/527 محمد همتی ابتدای فیلم علمی ـ تخیلی ماتریکس نئو بازیگر اصلی فیلم از این که مردم براحتی می توانستند قوانین فیزیک را نقض کرده و از روی دیوارها به سمت بالا بدوند یا در یک چشم برهم زدن ناپدید شوند بسیار حیرت کرده بود. وجود این ابرانسان های نقض کننده قوانین جهان امکان پذیر بود، زیرا ضمیر خودآگاه نئو ندانسته وارد یک دنیای شبیه سازی شده واقعیت مجازی ماتریکس شده بود. این ماتریکس ساخته دست ماشین هایی بود که درک و شعور داشتند. فیلم وقتی به نئو حق انتخابی مهم و سرنوشت ساز داده شد جریان پیدا کرد. او می توانست قرص آبی ابتدای فیلم علمی ـ تخیلی ماتریکس نئو بازیگر اصلی فیلم از این که مردم براحتی می توانستند قوانین فیزیک را نقض کرده و از روی دیوارها به سمت بالا بدوند یا در یک چشم برهم زدن ناپدید شوند بسیار حیرت کرده بود. وجود این ابرانسان های نقض کننده قوانین جهان امکان پذیر بود، زیرا ضمیر خودآگاه نئو ندانسته وارد یک دنیای شبیه سازی شده واقعیت مجازی ماتریکس شده بود. این ماتریکس ساخته دست ماشین هایی بود که درک و شعور داشتند. فیلم وقتی به نئو حق انتخابی مهم و سرنوشت ساز داده شد جریان پیدا کرد. او می توانست قرص آبی رنگی را خورده و وارد هستی واقعی و روشن و واضح خودش شود یا قرص قرمز رنگی را مصرف کرده و پی به حقیقت ماتریکس ببرد و دریابد تا چه اندازه می تواند به حقیقت دست یابد.

امروز فیزیکدانان با بررسی رادیواکتیو موجود در فضا می توانند همان حق انتخاب را به ما بدهند. منظور توانایی آزمودن این فرضیه است که آیا ما در ماتریکس مجازی خودمان زندگی می کنیم. اگرچه این موضوع بسیار فانتزی به نظر می رسد، اما فیلسوف ها مدت ها برسر این که ممکن است به جای این که ذهن های زنده در دنیای واقعی باشیم، هوش های مصنوعی گرفتار در دام جهانی تقلبی هستیم بحث کرده اند. اما اگر این فرضیه صحت داشته باشد پس باید گفت بسیاری از قوانین فیزیک که به ما اجازه ابداع فناوری هایی برای بررسی این فرضیه می دهد نباید بتوانند در خصوص آن دسته از قوانین اساسی مسلط بر جهان غیرنمادینی که محل زندگی شبیه سازهای ماست کار چندانی انجام دهند. از نظر ما این برنامه نویس ها الهه های ما خواهند بود و هرگاه بخواهند می توانند دنیای مان را به هم بریزند. بنابراین چه باید کرد؟ قرص قرمز را بخوریم تا حقیقت را کشف کنیم یا موضوع پیچیده تر از این حرف هاست که خود را به دردسر اندازیم؟
ادامه مطلب
]]>
سلطان فصل ها پاییز 2013-11-29T00:49:29+01:00 2013-11-29T00:49:29+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/520 محمد همتی آسمانش را گرفته تنگ در آغوشابر با آن پوستین سرد نمناکشباغ بی برگی،روز و شب تنهاست با سکوت پاک غمناکشساز او باران، سرودش باد جامه اش شولای عریانی ست.

آسمانش را گرفته تنگ در آغوش
ابر با آن پوستین سرد نمناکش
باغ بی برگی،
روز و شب تنهاست 
با سکوت پاک غمناکش
ساز او باران، سرودش باد 
جامه اش شولای عریانی ست.
]]>
تــــــــــــــــــــــــــــــــو جــــــــــــــــــــــــــه ! 2013-11-23T09:50:50+01:00 2013-11-23T09:50:50+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/518 نیما اسدزاده سلام به همگی  دوستان عزیز ( مخاطبام همه ی 55 نفر ورودیه فیزیک هسته ای سال 89 هستن ، چه کسانی که به این وبلاگ اومدن یا کسانی که نیومدن ) ، ببینید نیت و هدف از ایجاد این وبلاگ به قول دوست عزیز آقای همتی فراهم کردن مکانی برای ارتباط هم کلاسی ها بوده و هست ، خوب در این مشکلی نیست  ... خیلی هم کار خوب و پسندیده ای بوده از نظر خود من  ...مسائلی که پیش میاد مثله همین قضیه هایی که اخیرا شاهدش هستید ، طبیعی هستن ، همه مثل هم نیستن ، بعضی ها به قول رسول جان شعور دارن بعضی ها شع سلام به همگی 
 دوستان عزیز ( مخاطبام همه ی 55 نفر ورودیه فیزیک هسته ای سال 89 هستن ، چه کسانی که به این وبلاگ اومدن یا کسانی که نیومدن ) ، ببینید نیت و هدف از ایجاد این وبلاگ به قول دوست عزیز آقای همتی فراهم کردن مکانی برای ارتباط هم کلاسی ها بوده و هست ، خوب در این مشکلی نیست  ... خیلی هم کار خوب و پسندیده ای بوده از نظر خود من  ...
مسائلی که پیش میاد مثله همین قضیه هایی که اخیرا شاهدش هستید ، طبیعی هستن ، همه مثل هم نیستن ، بعضی ها به قول رسول جان شعور دارن بعضی ها شعور ندارن که میان توی وبلاگ خودشونو اینطوری انگشت نمای خاص و عام میکنن ... از اینا بگذریم فقط میخام اینو بگم : عزیزان ، دوستان ، واقعا این کارایی که انجام میدیم بچگانه هستن !! یه نگاه کنیم ببینیم چیکار میکنیم ؟ کی هستیم ؟ چی هستیم ؟ به خودمون اجازه ی توهین به هر کسی رو ندیم ، این مسایل چیزی نیست که اینطوری حل بشه .... اگر دو نفر باهم مشکل داریم میتونیم اینو بین خودمون حلش کنیم نیازی نیست اینجا توی وبلاگ مستقیم یا غیر مستقیم بروزش بدیم .... حالا در مورد این پست { مطلب آخر } که رسول جان زحمتشو کشیدن باید عرض کنم که  رسول جان اشتباه هم نمیگه بعضی از این مطالبی که نوشته درسته ولی آقا رسول گل،نباید یه همچین جایی  شخصیت همه رو زیر سوال ببری ، خودت که استادی ماشالله تو دیگه چرا ؟؟؟؟
فــــــــقــــــــــط  میگم  یه نگاه به خودمون بندازیم ، به کارایی که میکنیم  ... باید شرم  کنیم از این کارامون !! یعنی این همه ضعیف هستیم که یه مشکل خیلیــــــــــــــــــــــــــــــی ساده ما رو اینطوری به جون هم میندازه ؟؟؟؟؟!!!! 
بار ها گفتم باز هم میگم فردا پس فردا بعد از فارغ التحصیلی چشم تو چشم هم میشم صد البته ، بیایید کاری کنیم که خاطره ی بدی از همدیگه تو ذهنمون نباشه .....فقط همین 
یه توصیه دارم : یک هفته ، هیچ کس در مورد این قضیه ها که پیش اومده حرف نزنه با هیچ کس ، هر کسی که به نوعی دخیل بوده بشینه  فکر کنه اگه مقصر باشه وظیفه داره بیاد عذر خواهی کنه اگه نه که حسابش جداست ... 
ممنون از همگی
این مطلب رو کلی گفتم ، دوستان و عزیزان به دل نگیرید 

]]>
مطلب آخر 2013-11-23T02:19:48+01:00 2013-11-23T02:19:48+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/517 رسول آقایی نمیدونم از چی دارین حرف که نه، "زر مفت" میزنین، ولی من نه نظری رو نگا کردم، نه نظری رو حذف کردم(البته شده نظری که خودم گذاشتم و بعد دیدم مناسب نیست، رو پاک کردم)، نه ویرایشی انجام دادم و نه چیز دیگه ای. ماکزیمم دستکاری ای که تو وبلاگ کردم، این بوده که اسم چندنفر رو به لیست نویسنده ها اضافه کردم.بعد از اونم، هرچی هم کردم واسه این بوده که "میتونستم" بکنم. شمام هرکاری که میتونید بکنید. اصلا هم این حرف رو قبول ندارم که هرکی که هرچی میتونه بکنه، نباید حتما بکنه. نه. اونایی که "هرچی" نمیکنن، "نمیتونن" نمیدونم از چی دارین حرف که نه، "زر مفت" میزنین، ولی من نه نظری رو نگا کردم، نه نظری رو حذف کردم(البته شده نظری که خودم گذاشتم و بعد دیدم مناسب نیست، رو پاک کردم)، نه ویرایشی انجام دادم و نه چیز دیگه ای. ماکزیمم دستکاری ای که تو وبلاگ کردم، این بوده که اسم چندنفر رو به لیست نویسنده ها اضافه کردم.
بعد از اونم، هرچی هم کردم واسه این بوده که "میتونستم" بکنم. شمام هرکاری که میتونید بکنید. اصلا هم این حرف رو قبول ندارم که هرکی که هرچی میتونه بکنه، نباید حتما بکنه. نه. اونایی که "هرچی" نمیکنن، "نمیتونن" که بکنن و گرنه تا الان کرده بودن.
متاسفم که فک میکنی منم مثل خودتم، بی جنبه و کم شعورم، و نظری که علیهم باشه رو حذف میکنم.
متاسفم برات که بدون سند و اثبات، میای نظری میذاری.
متاسفم برات که میای همه رو گاو و گوسفند معرفی میکنی و .... 
دقیقا این بار از موضع بالا نگاه میکنم و این حرف رو میزنم. آدم که پایین تر از خودشو، دوست خودش خطاب کنه، همین میشه. یارو دقیقا از پیش گاو و گوسفند پاشده اومده کلاس، حالا واسه من آدم شده. سر و ته همتونم یه کرباسه ها. چه ترکاش، چه فارساش، چه کرداش و چه هرکی که از هرجای دیگس.
(دوستای واقعیم تو این کلاس، 4-5 نفرن که همونا هم برا یه عمر کافی ان.)
و یه تاسف مخصوص دیگه، برا مخاطبای خاصم! برا همه ی اونایی که این چندساله خیلی سعی کردن زیر پامو بکشن، ولی خودشون با سر زمین خوردن. چه دخترا، چه پسرا. و از همینجا به همتون میگم که من، رسول آقایی، همچنان استوار و محکم سرجام ایستادم. ایستادم تا فیهاخالدونتونو بسوزونم...
ممد تقصیر تو هم هست که پاشدی اومدی وبلاگ ساختی. درو دهاتی رو چه به وبلاگ؟ اول باید یه شعور سنج میساختی تا بیشعورا رو فیلتر کنه بعد وارد وبلاگ بشه.
جمع کنید بینیم باو."یه وبلاگ دیگه میسازیم!" از چی میترسونی؟ توی چغر 100 تا وبلاگ دیگه هم بسازی، بازم مالی نیستی. سر و تهت همینه دیگه.واللا.
حرف آخر:
نمیدونم تو این 2-3 سال کیا بودن که میومدن فحش و بد و بیراه مینوشتن، ولی واسه اتمام حجتم میخوام به همشون بگم که ارزش خونوادهاتون همین قدره که نوشتین.
(اگه کسی به این حرف آخرم اعتراضی داره، بیاد رو در رو بگه. چون من دیگه از وبلاگ میرم.)
]]>
غنی سازی 2013-11-23T00:59:25+01:00 2013-11-23T00:59:25+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/516 محمد همتی بسمه تعالی    با سلام    هدف از انتشار این وبلاگ فراهم آمدن مکانی برای ارتباط هم کلاسی ها بود و هست .این وبلاگ با تلاش های آقای هادی احمدی و خانم ندا موسوی در طی چند ترم این اقبال را یافت تا مقبول نظر هم کلاسی ها افتد و به سرنوشت وبلاگ ِکلاسی سایر گرایش های فیزیک دچار نشود.    چند ترم قبل بنا به انتقاد دوستان به خصوص آقای رجبی و محبّی مبنی بر اینکه این وبلاگ به صورت دیکتاتوری اداره می شود! هرچند من به خدمت آقایان عارض شدم که چیزی برای مدیریت نیست اما این جواب بسمه تعالی

    با سلام

    هدف از انتشار این وبلاگ فراهم آمدن مکانی برای ارتباط هم کلاسی ها بود و هست .این وبلاگ با تلاش های آقای هادی احمدی و خانم ندا موسوی در طی چند ترم این اقبال را یافت تا مقبول نظر هم کلاسی ها افتد و به سرنوشت وبلاگ ِکلاسی سایر گرایش های فیزیک دچار نشود.
    چند ترم قبل بنا به انتقاد دوستان به خصوص آقای رجبی و محبّی مبنی بر اینکه این وبلاگ به صورت دیکتاتوری اداره می شود! هرچند من به خدمت آقایان عارض شدم که چیزی برای مدیریت نیست اما این جواب به قبول ایشان نیفتاد و از آنجایی که آقای آقایی به مدیریت وبلاگ  علاقه نشان می دادند و من نه به خاطر پسر عمو بودن یا علاقه شخصی ام به ایشان بلکه به دلیل حضور فعال و پر ثمر ایشان و البته ترغیب ایشان به غنی تر کردن هر چه بیش تر وبلاگ ترتیبی را اثر دادم تا ایشان مدیریت وبلاگ را به عهده بگیرند .
    اما در مورد مسائلی که اخیرا مطرح می شود و خاطر مبارک دوستان را آزرده ، باید عرض کنم که من نظری را حذف نکرده ام جز در شرایط خاص زیر
1) فحاشی یا توهین مستقیم یا غیر مستقیم به شخصی حقیقی و یا تحقیر شخصی حقیقی
2) در یک نظر از شخصی حقیقی نام برده شده باشد که آن شخص از ذکر شدن نامش ناراضی باشد
3) یک نظر دو بار ارسال شده باشد که هر دو نظر در وبلاگ به نمایش در آمده باشند
4) نظر هایی که  پیام تبلیغ باشند
5 ) نویسنده نظر با دلیلی خواستار حذف نظرش شده باشد همانند حذف اخیر نظر خصوصی آقای متین احمدی 

اگر دوستان اتفاق نظر دارند  که نباید نظری حذف شود اینجانب به غیر از دو مورد اول ،از آن جایی که حفظ ابروی مومن از اوجب واجبات است و بحثی در آن نیست از طرف خودم متعهد می شوم که در مورد دیگری نظری را حذف نکنم . نویسندگان محترم می توانند به صورت نظر خصوصی و با ذکر نام کاربریشان به من اطلاع دهند و من از این پس البته دوباره تاکید می کنم به جز در دو مورد اول ، نظراتشان را پاک نخواهم کرد .
    و اما ویرایش چند مطلب که به ترتیب توضیح می دهم مورد اول تصحیح غلط املایی یکی از دوستان که دو بار اتفاق افتاده و بنا به درخواست خود نویسنده بوده. مورد دوم مطلب بسیار طولانی هم کلاسی محترم خانم ندا موسوی که به صورت ادامه مطلب دار در آمد. مورد سوم عکس بسیار بزرگی که در مطلبی از آقای بهنام اسدی بود که ویرایش شد و ذکر شد که ویرایش شده . مورد چهارم  عکس هایی که آقای هادی رجبی از خوابگاه گذاشته بودند و بدون اجازه از هم اتاقی ها بود که دو مورد که به نظر من و آقای ابراهیم اسدی مایه شرمساری بود حذف شدند. مورد پنجم در صندلی داغ خانم مریم زینی وند یک ویرایش ساده ، نظرات پس از تایید نمایش داده شوند. من از این ویرایش ها نادم نیستم اما دیگر مطلبی را ویرایش نخواهم کرد.
    در این جا باید از حسن نیت آقایان رجبی ، محبّی و حضرتی در مورد اینجانب کمال تشکر را داشته باشم.
هادی محبی کتاب من رو بیار پس بده.
من ا... توفیق
محمد همتی
 ١٩ محرم ١٤٣٥
]]>
مولای عشق 2013-11-13T13:59:51+01:00 2013-11-13T13:59:51+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/513 هادی محبّی سجاده ی عشقظهر خون مولا به تسبیح و نمازدر میان خیمه ها راز و نیازمحشری شد چون وضو سازد به خونقبله اش عشق است و تسبیحش جنونکربلا سجاده ی مولای عشقروی دوشش آتشین شولای عشققدسیان آسمانی سوختندچشم بر مولای محشر دوختندپس به تکبیر در رکوع آمد به نازگفت یارب من حسینم در نمازگویدش یارب ذبیح الله منمپاره پاره قطعه قطعه این تنمهر نفس ذکرم فقط نام تو بادمست مست از دُردی جام تو بادتن که ارزان است گو جان میدهمهرچه خواهی تو بگو آن میدهمخوانمت امروز در میدان جنگآن زمان بارد به رویم تیر و سنگامتحانم کن که چون سجاده ی عشق

ظهر خون مولا به تسبیح و نماز
در میان خیمه ها راز و نیاز

محشری شد چون وضو سازد به خون
قبله اش عشق است و تسبیحش جنون

کربلا سجاده ی مولای عشق
روی دوشش آتشین شولای عشق

قدسیان آسمانی سوختند
چشم بر مولای محشر دوختند

پس به تکبیر در رکوع آمد به ناز
گفت یارب من حسینم در نماز

گویدش یارب ذبیح الله منم
پاره پاره قطعه قطعه این تنم

هر نفس ذکرم فقط نام تو باد
مست مست از دُردی جام تو باد

تن که ارزان است گو جان میدهم
هرچه خواهی تو بگو آن میدهم

خوانمت امروز در میدان جنگ
آن زمان بارد به رویم تیر و سنگ

امتحانم کن که چون عاشق شدم
بی کفن بی سر ترا لایق شدم


دانلود آهنگ سجاده ی عشق علیرضا عصار

]]>
راست کرده جماعت علم را 2013-11-10T22:12:27+01:00 2013-11-10T22:12:27+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/512 محمد همتی باز جماعت شورش را در آورده اند باز جماعت شورش را در آورده اند

]]>
صندلی داغ.... 2013-11-05T21:45:03+01:00 2013-11-05T21:45:03+01:00 tag:http://urmiastudent.mihanblog.com/post/511 رسول آقایی سلام به دوستان.در پی گیردادن های شما(!!!) دوستان عزیز نسبت به یکی از دوستان، تصمیم گرفته شد که ایشون رو به صندلی داغ دعوت کنیم تا ببینیم قضیه چیه.البته کار از گیردادن گذشته! رسما همه فکر میکنن مغرورترین دانشجوی کلاسمون آقای رامین احمدی هستن!امیدوارم رامین جان دعوت صندلی داغمون رو بپذیره و تشریف بیاره ببینیم جریان این حرفایی که پشت سرش میزنن چیه...متشکرماصلاحیه: به علت فرارسیدن ایام محرم، ترجیحا صندلی داغ از شنبه ی بعد از تعطیلات تاسوعا و عاشورا برگزار خواهد شد. سلام به دوستان.
در پی گیردادن های شما(!!!) دوستان عزیز نسبت به یکی از دوستان، تصمیم گرفته شد که ایشون رو به صندلی داغ دعوت کنیم تا ببینیم قضیه چیه.
البته کار از گیردادن گذشته! رسما همه فکر میکنن مغرورترین دانشجوی کلاسمون آقای رامین احمدی هستن!
امیدوارم رامین جان دعوت صندلی داغمون رو بپذیره و تشریف بیاره ببینیم جریان این حرفایی که پشت سرش میزنن چیه...
متشکرم


اصلاحیه: به علت فرارسیدن ایام محرم، ترجیحا صندلی داغ از شنبه ی بعد از تعطیلات تاسوعا و عاشورا برگزار خواهد شد.
]]>